Elektroniczna Skrzynka Podawcza

Sposób doręczania dokumentów elektronicznych do Urzędu Miasta Ruda Śląska

 

Zgodnie z rozporządzeniem Prezesa Rady Ministrów z dnia 14 września 2011 roku w sprawie sporządzania pism w formie dokumentów elektronicznych, doręczania dokumentów elektronicznych oraz udostępniania formularzy, wzorów i kopii dokumentów elektronicznych (Dz. U. z 2018, poz. 180). Urząd Miasta Ruda Śląska udostępnia Elektroniczną Skrzynkę Podawczą na platformie ePUAP pod adresem /umrudasl/pisma i na platformie SEKAP.

 

Jak zacząć?

Korzystanie z usług urzędu w postaci elektronicznej trzeba rozpocząć od założenia skrzynki kontaktowej:

- na platformie ePUAP (www.epuap.gov.pl) > poprzez link „Zarejestruj się”

- na platformie SEKAP (www.sekap.pl) poprzez zakładkę „Logowanie”

 

Po zalogowaniu się i wybraniu odpowiedniej usługi oraz wypełnieniu formularza elektronicznego należy go uwierzytelnić w następujący sposób:

-     na platformie ePUAP za pomocą bezpiecznego podpisu elektronicznego weryfikowanego kwalifikowanym certyfikatem lub bezpłatnego profilu zaufanego,

-     na platformie SEKAP za pomocą bezpiecznego podpisu elektronicznego weryfikowanego kwalifikowanym certyfikatem lub bezpłatnego profilu zaufanego czy bezpłatnego niekwalifikowanego podpisu elektronicznego CC SEKAP.

 

Jak uzyskać podpis CC SEKAP?

Aby uzyskać niekwalifikowany podpis elektroniczny CC SEKAP należy:

-     zgłosić się osobiście do Urzędu Miasta Ruda Śląska, plac Jana Pawła II 6, do Biura Obsługi Mieszkańców (parter) z dokumentem ze zdjęciem potwierdzającym tożsamość, na którym widnieje numer PESEL, czyli: dowód osobisty, paszport lub prawo jazdy wydane po 1 lipca 1999 r. i nośnik danych, (np. pendrive). Pracownik Urzędu Miasta dokona weryfikacji tożsamości i przygotuje wniosek oraz umowę o świadczenie usług certyfikacyjnych dla subskrybentów. Po podpisaniu umowy zostanie wygenerowany podpis CC SEKAP i zapisany na nośnik.

-     samodzielnie wypełnić wniosek poprzez stronę https://cc.sekap.pl wysyłając go do Biura Obsługi Mieszkańców Urzędu Miasta Ruda Śląska, a następnie osobiście zgłosić się do Biura Obsługi Mieszkańców (parter) zabierając ze sobą dokument ze zdjęciem potwierdzającym tożsamość, na którym widnieje numer PESEL, czyli: dowód osobisty, paszport lub prawo jazdy wydane po 1 lipca 1999 r. (dokument, którego dane wpisano do wniosku) i nośnik danych, (np. pendrive). Pracownik Urzędu Miasta dokona weryfikacji tożsamości i przygotuje wniosek oraz umowę o świadczenie usług certyfikacyjnych dla subskrybentów. Po podpisaniu umowy zostanie wygenerowany podpis CC SEKAP i zapisany na nośnik.

 

Godziny pracy Biura Obsługi Mieszkańców:

- poniedziałek, wtorek, środa: 8.00 – 16.00

- czwartek: 10.00 – 18.00

- piątek: 8.00 – 14.00

 

Urząd Miasta Ruda Śląska

Biuro Obsługi Mieszkańców, parter

Plac Jana Pawła II 6

41-409 Ruda Śląska

 

Więcej informacji znajduje się w dziale Pomoc na platformie SEKAP.

 

Akceptowane Formaty

Zgodnie z rozporządzeniem Prezesa Rady Ministrów z dnia 14 września 2011 roku w sprawie sporządzania pism w formie dokumentów elektronicznych, doręczania dokumentów elektronicznych oraz udostępniania formularzy, wzorów i kopii dokumentów elektronicznych Urząd Miasta Ruda Śląska akceptuje formaty elektroniczne wymienione w załączniku do Rozporządzenia z ograniczeniem ich maksymalnej wielkości do 5 MB.

 

Dokumenty elektroniczne można dostarczać do Urzędu Miasta Ruda Śląska poprzez Elektroniczną Skrzynkę Podawczą za pośrednictwem platformy ePUAP lub SEKAP, a także na nośnikach informatycznych typu pendrive lub CD/DVD składanych w Biurze Obsługi Mieszkańców.

 

Dodatkowych informacji udziela:
Jolanta Muszyńska – tel. 322 449 000 do 010, wew. 2302

Powrót

Załączniki

  • Brak załączników w dokumencie.

Metryka dokumentu

ukryj
Tytuł dokumentu:Elektroniczna skrzynka podawcza
Podmiot udostępniający informację:Kancelaria Urzędu Miasta
Informację opublikował:Agnieszka Gładysz
Data publikacji:24.06.2021 10:00
Wytworzył lub odpowiada za treść:Jolanta Muszyńska
Data na dokumencie:08.07.2008
Informację aktualizował:Barbara Cholewka
Data aktualizacji:24.06.2021 10:00
Liczba wyświetleń dokumentu: 7948