PE.0057.15.13

 

 

Sprawozdanie

z pracy Prezydenta Miasta

za okres od 31 października do 12 listopada 2013 r.

 

1.     W okresie sprawozdawczym podjęto 39 zarządzeń dotyczących: realizacji budżetu, uchwał Rady Miasta, zadań ustawowych i usprawniania pracy Urzędu Miasta, między innymi w sprawie:

1)         zmian w budżecie miasta na prawach powiatu na rok 2013,

2)         powołania Komisji Przetargowej do przygotowania i przeprowadzenia postępowania o udzielenie zamówienia publicznego na: „Eksploatację przystanków i wysepek przystankowych na terenie Miasta Ruda Śląska”,

3)         powołania Komisji Przetargowej do przygotowania i przeprowadzenia postępowania o udzielenie zamówienia publicznego na: „Remonty i konserwację kanalizacji deszczowej oraz rowów przydrożnych na terenie miasta Ruda Śląska”.

 

2.     W okresie sprawozdawczym odbyło się wiele uroczystości i imprez, były też podjęte ważne dla Miasta działania:

1)         Wyróżnienie w konkursie „Samorząd Równych Szans”

Ruda Śląska została nagrodzona za działalność na rzecz osób niepełnosprawnych w ogólnopolskim konkursie „Samorząd Równych Szans”, organizowanym przez Fundację Instytut Rozwoju Regionalnego. W tej edycji konkursu uczestniczyło 88 gmin, w gronie laureatów znalazło się 16. Rudzki projekt opierał się na działalności Ośrodka Adaptacyjnego dla Dzieci Niepełnosprawnych, którą uznano za przykład dobrych praktyk. Ruda Śląska zdobywała już wyróżnienia w tym konkursie w 2009 i 2012 roku.

2)         Kwesta na rzecz budowy hospicjum

1 listopada na rudzkich cmentarzach uczniowie rudzkich gimnazjów i liceów oraz członkowie Młodzieżowego Stowarzyszenia św. Filipa Nereusza kwestowali na rzecz budowy hospicjum w Rudzie Śląskiej. Zbiórkę prowadziło 170 osób, a odwiedzający rudzkie cmentarze przekazali prawie 47 tysięcy złotych. Do tej pory, dzięki wcześniej zebranym datkom, udało się przeprowadzić wstępne badania terenu, na którym ma stanąć hospicjum oraz przeprowadzić rozmowy z projektantami.

3)         Święto Niepodległości

W sanktuarium św. Józefa 11 listopada odprawiona została msza św. w intencji ojczyzny z okazji 95. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Następnie wszyscy zebrani przeszli do miejsca pamięci poświęconego Wincentemu Janasowi, zamordowanemu podczas I powstania śląskiego. Na trasach przełajowych przy Szkole Podstawowej nr 15 po raz dwudziesty odbyły się Biegi Niepodległości, w których uczestniczyło ponad 700 osób. Rywalizacja przebiegała na dystansach 3, 6 i 11 km oraz w kategorii nordic walking.

 

4)         Hanysy 2013

11 listopada w Miejskim Centrum Kultury Kabaret Rak po raz osiemnasty nagrodził ludzi zasłużonych dla Śląska, wręczając im statuetki Hanysa. Podczas tegorocznej gali wyróżnieni zostali: arcybiskup Wiktor Skworc, aktor Franciszek Pieczka, muzycy Paweł i Łukasz Golcowie oraz Sebastian Riedel, pisarka Marta Fox, redaktor naczelna „Radia Piekary” Teresa Szaflik, lekarz Paweł Buszman oraz sędzia, dziennikarz, pisarz i działacz społeczny Józef Musioł. Hanysa otrzymała również Zabytkowa Kopalnia Węgla Kamiennego „Guido” w Zabrzu.

5)         O innowacjach w medycynie

Rudzki Inkubator Przedsiębiorczości, przy którym działa HUB CLUB Śląski Klaster ICT i Multimediów, zapowiedział podczas konferencji prasowej spotkanie poświęcone innowacyjnym rozwiązaniom w medycynie. Spotkanie odbędzie się 20 listopada w rektoracie Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, a wśród zaplanowanych tematów znalazły się m.in. możliwość rozmowy z lekarzem przez Internet z dowolnego miejsca oraz przełomowy system pozwalający lekarzowi na szybki dobór odpowiedniego leku podczas diagnozy skomplikowanych przypadków medycznych. W sumie zaprezentowanych zostanie kilkanaście innowacyjnych rozwiązań możliwych do zastosowania w sektorze medycznym.

 

 

3.     W okresie sprawozdawczym Prezydent Miasta, Zastępcy Prezydenta Miasta oraz osoby zaproszone uczestniczyły w posiedzeniach stałych komisji Rady Miasta. Ponadto odbyły się spotkania i uroczystości, w których uczestniczyli Prezydent Miasta, Zastępcy Prezydenta Miasta oraz osoby delegowane:

31 października

·       Uroczyste rozpoczęcie programu Comenius „Świat w oczach dzieci” w Szkole Podstawowej nr 13,

4 listopada

·       Spotkanie z mieszkańcami dzielnic Wirek i Czarny Las w Szkole Podstawowej nr 8,

·       Spotkanie reprezentacji Subregionu Centralnego w Katowicach,

5 listopada

·       Spotkanie z mieszkańcami dzielnicy Ruda w Szkole Podstawowej nr 41,

·       Wernisaż wystawy „Musi być do wyboru” w Galerii Fryna w Miejskim Centrum Kultury,

·       Spotkanie z emerytami w dzielnicy Kochłowice,

6 listopada

·       Spotkanie z mieszkańcami dzielnicy Ruda w Miejskim Przedszkolu nr 8,

·       Spotkanie w Powiatowym Urzędzie Pracy z odwiedzającymi Rudę Śląską partnerami projektu „Learning Managers Learning Organizations for Managing Social Exclusions and Poverty”,

7 listopada

·       Obchody 25-lecia Szkoły Podstawowej nr 6,

·       Posiedzenie zespołu porozumiewawczego ds. eksploatacji pod terenami miasta Ruda Śląska,

·       XV Regionalny Turniej w Tenisie Stołowym Olimpiad Specjalnych w hali MOSiR w dzielnicy Halemba,

·       Posiedzenie Zespołu doradczo - inicjatywnego ds. współpracy władz samorządowych z organizacjami pozarządowymi,

8 listopada

·       Uroczystość Złotych Godów dla 20 par małżeńskich w Caritas Archidiecezji Katowickiej Ośrodek Święta Elżbieta,

·       Obchody Święta Odzyskania Niepodległości w Wojskowej Komendzie Uzupełnień w Chorzowie,

9 listopada

·       Warsztaty malarskie w domu handlowym Kaufhaus w ramach kampanii „Modna Ruda”,

11 listopada

·       Msza święta w intencji Ojczyzny z okazji 95. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w sanktuarium św. Józefa i miejscach pamięci,

·       Biegi Niepodległości na trasach przełajowych przy Szkole Podstawowej nr 15,

·       Gala „Hanysy 2013” w Miejskim Centrum Kultury,

12 listopada

·       Konferencja prasowa w Rudzkim Inkubatorze Przedsiębiorczości, zapowiadająca kolejne wydarzenie pod nazwą „ICT & Multimedia Event”, poświęcone innowacyjnym rozwiązaniom w sektorze medycznym.

 

 

Dodatkowych informacji udziela:
Wojciech Grzesiczek – tel. 322-449-000 do 010 wew. 3252

 

Powrót

Załączniki

  • Brak załączników w dokumencie.

Metryka dokumentu

ukryj
Tytuł dokumentu:Sprawozdanie za okres 31.10. - 12.11.
Podmiot udostępniający informację:Kancelaria Urzędu Miasta
Informację opublikował:Bartosz Pilny
Data publikacji:09.12.2013 13:12
Wytworzył lub odpowiada za treść:Renata Młynarczuk
Data na dokumencie:27.11.2013
Informację aktualizował:Bartosz Pilny
Data aktualizacji:23.03.2017 13:51
Liczba wyświetleń dokumentu: 143