PE.0057.8.14

 

Sprawozdanie

z pracy Prezydenta Miasta

za okres od 20 do 27 sierpnia 2014 r.

 

1.     W okresie sprawozdawczym podjęto zarządzenia dotyczące realizacji budżetu, uchwał Rady Miasta, zadań ustawowych i spraw organizacyjnych, między innymi w sprawie:

1)         zmian w budżecie miasta na prawach powiatu na rok 2014,

2)         powołania Komisji Przetargowej do przygotowania i przeprowadzania postępowania o udzielenie zamówienia publicznego na: „Pełnienie nadzoru inwestorskiego dla zadania: Remont nawierzchni istniejącego parkingu przy drodze dojazdowej do budynków 1 Maja 318-326 w Rudzie Śląskiej."

 

2.     W okresie sprawozdawczym odbyło się wiele ważnych uroczystości i imprez, były też podjęte ważne dla Miasta działania:

1)         Termomodernizacja placówek oświatowych w ramach PPP

Zakończyły się rozmowy z firmami zainteresowanymi realizacją kompleksowej termomodernizacji wraz z zarządzaniem energią w 7 placówkach oświatowych oraz zarządzaniem energią w 5 placókach oświatowych w formule PPP. Obecnie trwają prace nad przygotowaniem specyfikacji istotnych warunków zamówienia, natomiast w przyszłym tygodniu firmy, z którymi prowadzone były rozmowy w formie dialogu konkurencyjnego, zostaną zaproszone do złożenia ofert.

2)         Wybieg dla psów

20 sierpnia została oddana do użytku kolejna inwestycja w ramach budżetu obywatelskiego. Wybieg dla psów powstał w parku Dworskim w Nowym Bytomiu. Na wydzielonej i ogrodzonej części parku o powierzchni blisko 1500 m² utworzono miejsce, gdzie właściciele psów mogą swobodnie wyprowadzać swoich pupili. Obok stanowisk z woreczkami oraz koszy na psie odchody, w miejscu tym zainstalowano ławki oraz wybudowano alejkę, a całość została oświetlona. Koszt tej inwestycji wyniósł 65 tys. zł.

3)         Kamera termowizyjna dla Straży Pożarnej

Zakupiona przez miasto kamera termowizyjna została dwa dni temu przekazana Państwowej Straży Pożarnej w Rudzie Śląskiej. Kamera stanowić będzie wyposażenie rudzkiej jednostki i wykorzystywana będzie w działaniach gaśniczych. M.in. urządzenie to pozwoli na lokalizacje źródeł ognia w niedostępnych pomieszczeniach, ponadto kamera ułatwi pracę w strefie zadymienia, precyzyjnie wskazując miejsce pożaru. Co ważne, z kamery będą mogły również korzystać miejskie służby zarządzania kryzysowego, m.in. do lokalizacji źródeł pożarów hałd.

Koszt zakupu kamery wyniósł  34 tys. zł.

4)         Festyn w Bykowinie

W ramach obchodów 55. rocznicy powstania Rudy Śląskiej w obecnych granicach odbył się kolejny festyn dzielnicowy. Tym razem okazję do zabawy mieli mieszkańcy Bykowiny.

5)         In Memoriam Castri

23 i 24 sierpnia na terenie historycznego gródka w Kochłowicach odbyła się impreza historyczna „In Memoriam Castri” („Ku pamięci grodu”). Przez dwa dni miejsce to odwiedziło ponad tysiąc osób. W czasie imprezy można było zwiedzić gródek z przewodnikiem, zobaczyć rekonstrukcję średniowiecznego obozu oraz pokazy zabaw średniowiecznych i potyczek rycerskich.

6)         Pokaz mody w Aquadromie

W minioną sobotę w rudzkim Aquadromie odbył się pokaz mody w basenie. Dzięki nowince technicznej, jaką stanowi ruchome dno w jednym z basenów Aquadromu, modelki mogły prezentować kolekcje zanurzone po kostki w wodzie. Gośćmi specjalnymi gali były Maja Sablewska oraz Iwona Pavlovic.

 

3.     W okresie sprawozdawczym odbyły się spotkania i uroczystości, w których uczestniczyli Prezydent Miasta, Zastępcy Prezydenta Miasta oraz osoby delegowane:

 

21 sierpnia

·       Dzień halembski na Jasnej Górze,

22 sierpnia

·       Uroczystość Złotych Godów, 

·       Uroczystość 100.rocznicy urodzin Ireny Majzel,

·       Festyn dzielnicowy w Bykowinie,

23 sierpnia

·       Biesiada Śląska w Parku Młodzieży w Orzegowie,

·       Pokaz mody w Aquadromie,

25 sierpnia

·       Msza za miasto,

26 sierpnia

·       Zarząd Subregionu Centralnego w Gliwicach,

27 sierpnia

·       Obchody Dnia Pszczelarza.

 

 

 

Dodatkowych informacji udziela:

Tomasz Kulpok – tel. 322-449-000 do 010 wew. 3252

 

Powrót

Załączniki

  • Brak załączników w dokumencie.

Metryka dokumentu

ukryj
Tytuł dokumentu:Sprawozdanie za okres od 20.08. - 27.08
Podmiot udostępniający informację:Kancelaria Urzędu Miasta
Informację opublikował:Bartosz Pilny
Data publikacji:18.12.2014 08:54
Wytworzył lub odpowiada za treść:Renata Młynarczuk
Data na dokumencie:27.08.2014
Informację aktualizował:Bartosz Pilny
Data aktualizacji:23.03.2017 13:45
Liczba wyświetleń dokumentu: 225