Komunikaty, obwieszczenia i informacje lokalne dotyczące wyborów samorządowych zarządzonych na dzień 21 października 2018 r.

                                            

KOMUNIKAT WYBORCZY DLA MIESZKAŃCÓW

z dnia 29 października 2018 roku

 

Szanowni Mieszkańcy – Wyborcy,

jak Państwu wiadomo, w wyborach Prezydenta Miasta Ruda Śląska, które odbyły się w dniu
21 października 2018 roku, żadnemu z czworga kandydatów na udało się osiągnąć bezwzględnej większości głosów, tj. uzyskać ponad 50% ważnych głosów. W związku z tym, w najbliższą niedzielę,
w dniu 4 listopada 2018 roku odbędzie się głosowanie ponowne (tzw. II – gą tura) w wyborach Prezydenta Miasta, w którym zmierzy się dwoje kandydatów, którzy uzyskali największa liczbę ważnych głosów w I-szej turze głosowania. Są nimi: Pani Grażyna Dziedzic – zgłoszona przez Komitet Wyborczy Wyborców Grażyny Dziedzic (20.010 głosów), oraz Pan Marek Wesoły – zgłoszony przez Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość (12.671 głosów). W lokalach Obwodowych Komisji Wyborczych otrzymają Państwo tylko 1 kartę wyborczą, na której będą umieszczone dwa wyżej wymienione nazwiska oraz imiona kandydatów – w kolejności alfabetycznej. Aby oddać ważny głos należy postawić  tylko jeden znak „X” („co najmniej dwie przecinające się linie”) w kartce z lewej strony wybranego nazwiska kandydata. Prezydentem Miasta Ruda Śląska zostanie ten z kandydatów, który (która) uzyska większa liczbę głosów ważnych.

Głosowanie odbędzie się w tych samych siedzibach Obwodowych Komisji Wyborczych, jak w dniu
21 października 2018 roku (I tura).

Lokale Komisji będą przyjmować Wyborców w godzinach od 7.00 do 21.00.

Dla przypomnienia na sąsiednich stronach „Wiadomości Rudzkich” drukujemy ponownie wykaz siedzib Obwodowych Komisji Wyborczych w Rudzie Śląskiej, ich numery i granice obwodów głosowania (czyli, gdzie głosują mieszkańcy poszczególnych ulic), z zaznaczonymi w kolorach nazwami naszych dzielnic, aby ułatwić Państwu odszukanie właściwego adresu Komisji wyborczej.

W razie wątpliwości proszę o kontakt telefoniczny – tel. nr: 32 244 90 19 lub 32 244 90 20

 

                                Andrzej Piotrowski

                                  Miejski Koordynator Wyborczy


KOMUNIKAT PREZYDENTA MIASTA

Informuję wszystkich mieszkańców – wyborców miasta Ruda Śląska, że w trakcie wyborów Prezydenta Miasta Ruda Śląska, w ponownym głosowaniu w dniu 4 listopada 2018r. wyborcy niepełnosprawni będą mogli skorzystać z bezpłatnej pomocy  w dotarciu z miejsca zamieszkania do lokalu Obwodowej Komisji Wyborczej oraz z powrotem do miejsca zamieszkania. Samochód odpowiednio przystosowany do przewozu osób niepełnosprawnych będzie do dyspozycji w godzinach od 8.00 do 17.00.

Zgłoszenia przyjmowane są całodobowo pod numerem telefonu  800-158-800 oraz adresem e-mail: um_adm@ruda-sl.pl, do dnia wyborów, tj. do 4.11.2018r.

 

/-/ Grażyna Dziedzic

 

                                                                                               Prezydent Miasta Ruda Śląska.

Powrót

Załączniki

Metryka dokumentu

ukryj
Tytuł dokumentu:Komunikaty, obwieszczenia i informacje lokalne dotyczące wyborów samorządowych zarządzonych na dzień 21 października 2018 r.
Podmiot udostępniający informację:Kancelaria Urzędu Miasta
Informację opublikował:Liliana Moskała-Zydra
Data publikacji:28.08.2018 14:13
Wytworzył lub odpowiada za treść:
Data na dokumencie:Brak
Informację aktualizował:Marzena Krzyszczuk
Data aktualizacji:06.11.2018 15:45
Liczba wyświetleń dokumentu: 1494